Sākums / Jaunumi / Mīkstākās zolītes mazajiem solīšiem
Mīkstākās zolītes mazajiem solīšiem [2.7.2020]
Pirmie solīši ir visgaidītākie solīši pasaulē, vai ne? Un tieši tad nāk atkal jauni jautājumi jauno vecāku dzīvē - kādus apaviņus un kad? Tiem gan sekos - kā noķert mazo, kā nodrošināt, lai viņš nerāpjas visur kur var uzkāpt utt... bet kurš gan domā par tādiem niekiem, kad tik ļoti gaida pirmos solīšus un pirmos apaviņus :)
Mums pirmie apaviņi sabraukuši, varat nākt ciemos vai izraudzīties tos attālināti. Bet vairāk pa apaviņiem lasiet šeit un blogā...

Pirmie solīši - tie ir tikpat īpaši pašam bērnam kā mums, pieaugušajiem, kas par viņu rūpējas, gādā, lai viņam viss būtu vislabākais, ko vien mēs varam sniegt. Arī viņa sirsniņa par šo jauno varēšanu pukst straujāk, tās ir pavisam jaunas sajūtas - stāvēt kājās un iet - pārvietoties uz kājām. Un šīm sajūtām ir ļoti liela nozīme - spējai sajust sevi, savas pēdas, savu līdzsvaru.

Tādēļ bērns plaši izvērš rokas, izgriež uz sāniem pēdiņas, dažkārt var redzēt kā baso kāju pirkstiņi burtiski ieķeras zemē. Jo šī baso kāju sajūta ir vislabākā, tā palīdz bērnam apzināties sevi - sevi vertikāli, sevi uz pēdām, sevi brīvā telpā neturoties... daba viņam ir devusi visu, lai viņš kustētos un ietu PATS, skaidri sevi apzinoties jaunajās gaitās. Un tieši tādēļ mums nevajag iejaukties, nevajag pieturēt, stutēt, celt augšup - bērniņš tiks galā pats. Un mums vajag viņam ļaut pašam, vislabāk ar basām kājām, jo tā līdzsvara un virsmas sajūta ir traucēta vismazāk. Bet kad jau mazais dodas ārā, kad sāk prasīties apaviņus, lai ietu uz veikalu vai ciemos, tad meklējiet apavus, kuri ļauj bērnam justies maksimāli tuvu kā basām kājām - lai nekas neapgrūtina bērna pirmos solīšus. Tiem ir jābūt lokaniem, pēc iespējas plānu zolīti, kas ļauj sajust virsmu. Ar mīkstu kapīti, lai pārejot rāpus pozīcijā vai pietupjoties aplūkot kukainīti, nekas nespiež un netraucē. Tādos apavos bērns var justies brīvi un pats, spert soļus, ko viņam ļauj viņa fiziskās spējas, iet tik daudz, cik viņš jūt sevī spēkus un nebūt ietekmēts no malas. Tas ir pats galvenais - ieklausīties, vērot, pamanīt un netraucēt - ar savu klātbūtni un ar lietām.

Web Statistics
Pievienots grozam...