Pasūtījumiem virs 10 eur piegāde tikai 0.99 eur

Brīnišķīga dāvana svētkos - laiks kopā[29.11.2022]

Biežāk nekā pati rotaļlieta, gaidītāka dāvana bērniem ir laiks kopā ar vecākiem. Un galdaspēles, mūsuprāt, ir lielisks veids, kā jēgpilni pavadīt laiku visai ģimenei kopā prom no ekrāniem, pienākumiem un nevaļas. Skaistās Marbushka spēles šos brīžus padarīs īpaši īpašus. Ieskaties Marbushka spēļu sadaļā un izraugies īsto spēli jūsu ģimene!

Mēģināšu dažas spēles īpaši izcelt, tomēr to ir tik daudz, ka mazliet apjukt ir atļauts un droši raksti uz šo epastu - palīdzēšu katram individuāli.

Jaunākās Marbushka spēles ir Eds un vilks un Lietainā diena. Pirmā būs paredzēta 2 spēlētājiem jau kārtīgā skolas vecumā - 9+ Marbushka valodā nozīmē, ka spēle ir patiešām sarežģīta, faktiski domāta pusaudžiem un pieaugušajiem. Tā ir otrā sarežģītākā no visām Marbushka spēlēm - vēl lielāks vecums norādīts tikai uz spēles Karaļvalsts (no 13 gadu vecuma), kurai mēs paši vēl neesam sadūšojušies, jo jaunākajam spēlētājam mūsmājās ir 11. Bet varbūt šogad raudzīsim šo pamazām apzināt. Mūs tā vilina jau ļoti sen, jo spēle ir ļoti skaista. Bet atgriežamies pie jaunumiem - tātad Eds un Vilks ir nejauši izveidojuši burvju dziru, kādēļ augi mājās ir atdzīvojušies un tu tiem visu laiku vajadzīga šī dzira, lai viņi neaizietu bojā. Laiks, dzirai vajadzīgās sastāvdaļas - viss ir ierobežots un jaudā tikai ar šo uzdevumu veiksmīgi tikt galā. Stratēģiska sāncensības spēle, kura jāparedz vairākus gājienus uz priekšu. Pavisam cits stāsts ir otrs jaunums - Lietainā diena. Tā ir koša un krāsaina jezgas spēle, jo lietainā dienā peles aiz nekodarīt ir izaicinājušas kaķus spēlēt paslēpes. Uzdevums ir atrast un noķert 4 vienādas peles, bet tas tikai izklausās viegli, jo peles kustās, suns maisās pa kājām un viss ir diezgan juceklīgi. Tā nu ar kārtīgu vērību un veiksmi varbūt tev tas izdosies pirmajam? Šī spēle īstiem kaķu mīļiem. Jautri būs arī lielākiem bērniem un pieaugušajiem, bet vispār spēle paredzēta no 5 gadu vecuma, turklāt spēles autore paredzējusi tai arī drusku atviegloto versiju. Tas par jaunumiem.
Bet....

Protams, arvien populārākā un arvien vaicātā ir spēle Pavāri - mūsu mājās arī pārliecinoša favorīte, jo tajā ir gan stratēģija, gan veiksme, gan gana daudzveidīgi spēles elementi, lai tā būtu interesanta visām vecuma grupām. Jāatceras gan, ka šī spēle ieteikta no 7+ gadiem un šķiet, ka pie tā arī vajadzētu pieturēties - pirmsskolas vecuma bērns varētu netikt galā ar noteikumu daudzslāņainību, kas savukārt nozīmē, ka citiem būs mazliet jāpadodas... Tātad - skolas bērniem un pieaugušajiem. Ļoti interesanta - jo vairāk spēlētāju, jo interesantāk. 

Ziemassvētkiem tuvojoties, plaukta priekšplānā atgriežas Ziemassvētku stāsts. Tā ir spēle, kas garantē mierīgus kopābūšanas mirkļus tādos sniegainos vakaros kā šis, jo bērni ceļā uz mājām atrod dažādas dāvanas, kas izkritušas Ziemassvētku eņģelim un palīdz tās salikt zem eglītes... 

Ja pie spēļu galda sanākuši dažāda vecuma spēlētāji, reizēm labāk spēlēt sadarbības spēles, jo tā kopīgiem spēkiem visi darbojas uzvarai pret spēli un kāds lielāks stratēģis kopā ar mazāku veiksminieku var izdarīt lielas lietas :)  Izcelšu sadarbības spēles: Stikla namiņš - laumiņas kopīgiem spēkiem glābj jāņtārpiņus no palaidnīgā kaķa (ir arī apakšversija ar sāncensības variantu), Spoks un zelta atslēgas, kas arī derēs bērniem no 5 gadu vecuma, bet lielākiem bērniem un pieaugušajiem kopīgi jācīnās komandā pret Ļaunuma kungu spēlē Noslēpumainā bibliotēka. Vēl sadarbības spēles ir Pazudusī kaklarota un Vaboles. Šīs abas neesmu spēlējusi, tādēļ komentārs skopāks. Bet Pazudusī kaklarota ir ļoti pirkta un domāju, ka zinu tās veiksmes noslēpumu - skaistie kristāli, kas jāatrod ir īsti, tādēļ šī varētu patikt meitenēm.

Marbushka spēļu pasakainākās no pasaku spēlēm ir trīs. Zem lapām ir maģisku spēku un burvestību pilna spēle bērniem no 6 gadu vecuma, kurā tiek meklēti materiāli burvju laivas būvniecībai, ar kuru pārbraukt Neaizskaramo ezeru. Patiesībā spēles noteikumi ir diezgan daudzveidīgi, tā ka spēlētājiem jābūt pieredzējušiem ko vairāk par Cirku vai Riču-raču, lai neapmaldītos noteikumos. Burāt vajadzēs arī spēlē Carta Magica. Šajā spēlē ir daudz dažādi elementi - zelti, preces, burvju maģijas, monstri, amuleti... Kopumā šī spēle paredzēta bērniem no 7 gadu vecuma un ir diezgan pasarežģīta (es gan teiktu, ka vienkāršāka kā Pavāri), tomēr ir elementi, no kuriem var atteikties (piemēram, monstri, jūras kaujas ar pretiniekiem par amuletiem un tml.), lai spēli padarītu mazliet vienkāršāku, ja pie spēles galda ir kāds sešgadnieks - iespējams tad var arī tikt galā ar šo mazāks. Un mazākiem mums ir īpaša spēle, kas man šķiet patīk VISIEM bērniem - Gus. Tā paredzēta no 5 gadu vecuma un stāsts ir bezgala mīļš - brīnumu mežā dzīvo mazās radībiņas Gus, kuras vāc mežā augošos brīnumu kristālus, bet viņām traucē Morks un tad vēl tur ir dzīvi koki, kas kustās... spēle ir pārsteigumu pilna. Bet sajūsmu par pavisma īstajiem kristāliņiem, kas jāsakrāj, būs neviltota un negaidītie spēle pavērsieni ļauj spēli spēlēt kopā ļoti dažāda vecuma un spēju spēlētājiem, jo kas pēkšņi augšā, tas tikpat pēkšņi lejā ;) 

Vēl mūsu mājās labprāt spēlējam Upe - patiesībā nedaudz pēc principiem līdzīga populārajiem Pavāriem, tikai partija īsāka un dažādībai šad tad uzspēlējam šo. Spēlei ir lielisks noformējums un publicēties avīzē taču patīk ikvienam :) Sevišķi jau ar zinātniskiem atklājumiem :) Tā arī drusku vienkāršāka un derēs mazākam spēlētājam, kam Pavāri vēl par ātru. Otra spēle, kas ļoti noder vakariem, kad līdz gulētiešanai nav daudz laika ir spēle Aši. Tā ir taksistu spēle, kuriem jābūt apķērīgiem, lai pa ātrāko maršrutu nogādātu pēc iespējas daudz pasažieru un sapelnītu vairāk naudiņas. Vienojoties par dažādām summām, kas jāsakrāj līdz uzvarai, spēles laiku var variēt. 

Kolēģe saviem bērniem dāvināja Kosmosa pirātus un stāstīja, ka interesanti esot pat pieaugušjaiem, lai gan spēle paredzēta no 4 gadu vecuma. Tātad tā varētu būt labs variants ģimenēm ar mazākajiem. Esam mājās spēlējuši arī Grand Prix - īstenībā bija interesanti pat neskatoties uz to, ka esam vecumu pārauguši, jo tā paredzēta no 5 gadiem. Spēli dažādo tas, ka spēles laukumu katru reizi var variēt, un, kas likās, interesanti, ka spēlē nav metamā kauliņa, bet ir gājienu skaita žetoni, kur izraudzīties katrā reizē īsto var gan stratēģiski, gan mazāk vai vairāk veiksmīgi. Šis spēli padarīja aizraujošu pat lielajiem. (starpcitu, ar žetoniem gājienu skaits tiek noteikts arī spēlē Upe, kuru pieminēju iepriekš - mums tas patika un dažkārt stipri izmainīja notikumus spēlē). 

Ceru, ka mazliet šis palīdzēja ievērot savējo spēli starp visām. Lai arī esmu dažas spēles nepieminējusi, tas galīgi nenozīmē, ka tās nav vērts pieminēt - vienkārši nav iznācis tās pašiem spēlēt un nekāds lietderīgais komentārs tad nevar iznākt :) Būs jālabojas, lai varu vismaz īsi pastāstīt nākamreiz arī par tām :)  Tātad, dodamies spēlēt galdaspēles :)