Pasūtījumiem virs 10 eur piegāde tikai 0.99 eur

Mazuļu pirmās kurpes

Pirmā reize vienmēr ir īpaša - pirmie soļi, pirmās kurpes... Mēs sākām meklēt apavus Robinam agri - vēl pirms viņš bija iemācījies patstāvīgi piecelties kājās - meklējām informāciju gan dažādos žurnālos, gan internetā. Līdz divu gadu vecumam bērna pēdas kauli ir mīksti un elastīgi, tieši tāpat kā deguna starpsiena pieaugušajiem. Pēdas velve ir veidota tieši tāpat - tā sastāv no muskuļiem, kuri attīstās, kamēr tiek nodarbināti, bet tikai tādā gadījumā, ja pēda ir brīva, nevis, ja tā novietota konkrētā pozīcijā ar "pareizu" izliekumu. Meklējot īstās kurpes saskārāmies ar viedokli - bērniem, kuriem nav nepieciešama korekcija, pēdai jāļauj attīstīties dabiski, šim uzdevumam vislabākās ir plikas pēdas. Tieši šī iemesla dēļ jāizvēlas kurpes, kuras nedeformē pēdu un kurām ir mīksta zole, lai muskuļi var brīvi kustēties un pēda saglabā dabisko mobilitāti.  Mūsu pirmais atklājums bija LittleBlueLamb kurpes, taču šis ražotājs nu aizgājis tālu no sākotnējā koncepta un mēs meklējām ko vietā. Nu mūsu veikalā varat iegādāties mazuļu pirmās kurpītes no vairākiem zīmoliem - divi no tiem ražoti tieši tajā pašā rūpnīcā, kur tika ražotas LittleBlueLamb, citus esam atraduši gadu gaitā un dizainu dažādībai arī turam plauktos. Taču visas kurpītes pirmajiem soļiem kvalitātes un funkciju ziņā ir līdzīgas - ādas zolīte, mazi aplīši Lasīt vairāk >

Pirmā reize vienmēr ir īpaša - pirmie soļi, pirmās kurpes... Mēs sākām meklēt apavus Robinam agri - vēl pirms viņš bija iemācījies patstāvīgi piecelties kājās - meklējām informāciju gan dažādos žurnālos, gan internetā. Līdz divu gadu vecumam bērna pēdas kauli ir mīksti un elastīgi, tieši tāpat kā deguna starpsiena pieaugušajiem. Pēdas velve ir veidota tieši tāpat - tā sastāv no muskuļiem, kuri attīstās, kamēr tiek nodarbināti, bet tikai tādā gadījumā, ja pēda ir brīva, nevis, ja tā novietota konkrētā pozīcijā ar "pareizu" izliekumu. Meklējot īstās kurpes saskārāmies ar viedokli - bērniem, kuriem nav nepieciešama korekcija, pēdai jāļauj attīstīties dabiski, šim uzdevumam vislabākās ir plikas pēdas. Tieši šī iemesla dēļ jāizvēlas kurpes, kuras nedeformē pēdu un kurām ir mīksta zole, lai muskuļi var brīvi kustēties un pēda saglabā dabisko mobilitāti. 

Mūsu pirmais atklājums bija LittleBlueLamb kurpes, taču šis ražotājs nu aizgājis tālu no sākotnējā koncepta un mēs meklējām ko vietā. Nu mūsu veikalā varat iegādāties mazuļu pirmās kurpītes no vairākiem zīmoliem - divi no tiem ražoti tieši tajā pašā rūpnīcā, kur tika ražotas LittleBlueLamb, citus esam atraduši gadu gaitā un dizainu dažādībai arī turam plauktos. Taču visas kurpītes pirmajiem soļiem kvalitātes un funkciju ziņā ir līdzīgas - ādas zolīte, mazi aplīši no gumijas, lai neslīdētu kājiņa un nekāda supinatora, nekādu potīšu balstīšanu - tikpat kā basām kājām. 

Kurpes izgatavotas no ādas, pat to zoles sastāv no divām kārtām ādas, kas pildīta ar īpašu materiālu, kurš aizsargā bērna kāju no savainojumiem un temperatūras izmaiņām. Šīs kurpes ļauj justies tā, it kā staigātu plikām kājām - kāja var brīvi kustēties un kurpes iekšpusē notiek nemitiīga gaisa apmaiņa. Kurpes ārpuse sastāv no teļa ādas un tā krāsota izmantojot draudzīgas krāsvielas. Odere veidota no mīkstas cūkādas. Visi izmantotie materiāli ir dabai draudzīgi un droši bērniem, un visas kurpes ražotas ar rokām.

Šajā kolekcijā iekļautas kurpes, kas paredzētas 6-24 mēnešus veciem bērniem. Kurpes domātas rāpošanai, čāpošanai un pirmajiem soļiem. Tās piemērotas iekštelpām un iešanai ārā (!). Šīs kurpes ir lieliska alternatīva plikām kājām - mūsu bērni pa māju staigāja plikām kājām, bet aukstajā laikā uzvilkām getras, un kājas vienmēr bija siltas. Lai vai kā, ar plikām kājām nevar doties ārā vai ciemos - un šīs kurpes ir lieliska alternatīva, jo tās aizsargā pēdas, tiek ievērotas manieres un gan sajūtas, gan kustības ir dabīgas. 

NB! Šie apavi piemēroti bērniem, kuriem nav nekādu problēmu ar kājiņām - šie apavi neierobežo bērna kustību un veidu, kā bērns liek kājas, līdz ar to nekādi nekoriģē gaitu un kāju. Bērniem, kuriem viss jau dabiski ir pareizi tas ir pluss, savukārt tiem, kuriem patiešām nepieciešama korekcija, šie apaviņi nederēs. 

Kā izvēlēties kurpes, kas der?

Kad mazais ir labā omā, uzspēlējiet spēli "Peka uz papīra"! Viens-divi, apvelciet pēdiņu vai kaut kontūru tikai ap pirkstiņiem un papēdīti un nomēriet pēdas garumu tālākajos punktos. Ņemiet vērā, ka šis izmērs būs lielāks kā mērot pašu pēdiņu - tātad maza rezervīte jau būs ierēķināta. Taču būtu labi, ja, pērkot mazulim kurpītes, noņemtajam mēram vēl pierēķinātu <0,5 cm rezervīti. Lūk arī īstais izmērs rokā!

Pirmo solīšu kurpēm ir sekojoši izmēri:
6-12 mēneši, aptuveni EU 17/18, 11,5 cm
6-12 mēneši, starpizmērs, aptuveni EU 18/19, 12,0 cm tiek ražots tikai ļoti retiem modeļiem
12-18 mēneši, aptuveni EU 19, 12,5 cm
12-18 mēneši, starpizmērs, aptuveni EU 20, 13,0 cm tiek ražots tikai ļoti retiem modeļiem
18-24 mēneši, aptuveni EU 21, 13,5 cm
18-24 mēneši, starpizmērs, aptuveni EU 22, 14,0 cm tiek ražots tikai ļoti retiem modeļiem
 

Lūdzu, visvairāk lūkojieties uz centimetriem (tie ir kurpītes iekšējais izmērs) - mēneši ir orientējoši un EU izmērs ir ražotāja norādītais - es vismaz vienu izmēru liktu klāt. Piemēram, 18-24 mēnešu kurpīte man šķiet ir aptuveni 21.-22. izmērs, ja salīdzinu ar citiem savu bērnu apaviem.

Atlasīti 54 no 54