Pasūtījumiem virs 10 eur piegāde tikai 0.99 eur

Līdzsvara riteņi un velokrēsli

Nav jau ko tur slēpt - visa tā braucamo lietu būšana sākās ar līdzsvara riteņiem. Līdzsvara ritenis, balansa ritenis vai skrienamritenis – sauciet kā gribiet! Robinam tas ir vienkārši – viņa mocītis. Līdzsvara ritenis ir divritenis bez pedāļiem, ķēdes un, protams, papildritenīšiem. Parasti šos riteņus piedāvā maziem bērniem kā pirmo divriteni. Tā priekšrocība slēpjas apmācības metodē – ar līdzsvara riteni bērns visu pirms apgūst līdzsvaru un tikai tad, pārejot uz divriteni, apgūst pedāļu mīšanas tehniku. Ar divriteni, kuram pieskrūvēti papildritenīši, ideja ir pilnīgi otrāda – bērns sākotnēji iemācās pedāļus mīt un tikai vēlāk turēt līdzsvaru. Arī par to, kāda secība būtu pareizāka, ir daudz diskusiju internetā, tomēr mēs no savas pieredzes sliecamies piekrist tiem, kas apgalvo, ka agrīnā vecumā bērnam vieglāk apgūt līdzsvaru, jo tas notiek gluži dabiski, turpretī griezt pedāļus divgadniekam ir sarežģīts uzdevums kaut vai divriteņa svara dēļ. Turklāt ar papildritenīšiem bērns apgūst dažas nianses velobraukšanā, ko vēlāk ir grūti pārmācīties. Taču bez līdzsvara riteņiem, mūsu klāstā atrodami arī pedāļoti braucamie - trīsriteņi, divriteņi un pat gokarts :) Jo skaidra lieta, ka arī pedāļus mīt ikvienam ir jāiemācās. Robins Hudoras trīsritenīti lietoja jau savā pirmajā (vertikālajā) vasarā – kad viņam vēl nebija pusotrs gads. Tad gan viņš pedāļus tam vēl neprata mīt un vairāk Lasīt vairāk >
Nav jau ko tur slēpt - visa tā braucamo lietu būšana sākās ar līdzsvara riteņiem. Līdzsvara ritenis, balansa ritenis vai skrienamritenis – sauciet kā gribiet! Robinam tas ir vienkārši – viņa mocītis. Līdzsvara ritenis ir divritenis bez pedāļiem, ķēdes un, protams, papildritenīšiem. Parasti šos riteņus piedāvā maziem bērniem kā pirmo divriteni. Tā priekšrocība slēpjas apmācības metodē – ar līdzsvara riteni bērns visu pirms apgūst līdzsvaru un tikai tad, pārejot uz divriteni, apgūst pedāļu mīšanas tehniku. Ar divriteni, kuram pieskrūvēti papildritenīši, ideja ir pilnīgi otrāda – bērns sākotnēji iemācās pedāļus mīt un tikai vēlāk turēt līdzsvaru. Arī par to, kāda secība būtu pareizāka, ir daudz diskusiju internetā, tomēr mēs no savas pieredzes sliecamies piekrist tiem, kas apgalvo, ka agrīnā vecumā bērnam vieglāk apgūt līdzsvaru, jo tas notiek gluži dabiski, turpretī griezt pedāļus divgadniekam ir sarežģīts uzdevums kaut vai divriteņa svara dēļ. Turklāt ar papildritenīšiem bērns apgūst dažas nianses velobraukšanā, ko vēlāk ir grūti pārmācīties.

Taču bez līdzsvara riteņiem, mūsu klāstā atrodami arī pedāļoti braucamie - trīsriteņi, divriteņi un pat gokarts :) Jo skaidra lieta, ka arī pedāļus mīt ikvienam ir jāiemācās. Robins Hudoras trīsritenīti lietoja jau savā pirmajā (vertikālajā) vasarā – kad viņam vēl nebija pusotrs gads. Tad gan viņš pedāļus tam vēl neprata mīt un vairāk trīsritenītis aizstāja ratiņus ceļā uz parku. Bet tieši caur šo trīsriteni mēs atklājām Hudoras vācu kvalitātes un demokrātiskās cenas jauko savienojumu. 

Tālāk jau mūsu redzes loks paplašinājās un šķiet, ka "jo augstāk kāpj, jo tālāk redz" :) Pamazām klāstam pievienojām arī citus braucamos, tostarp pat ziemas šļūcamo jeb Zipfy ragavas, kuras principā braucamas uz tiem pašiem principiem, kā līdzsvara ritenis.