Pasūtījumiem virs 10 eur piegāde tikai 0.99 eur

Tējas koka ēteriskā eļļa

Pretvīrusu, antibakteriālā, pretsēnīšu un imūnsistēmu stimulējošā, jaudīgā tējas koka ēteriskā eļļa nepieciešamības gadījumā ir lietojama tieši uz ādas. Pirms vairākiem simtiem gadu Austrālijas aborigēni jau zināja tējas koka ēteriskās eļļas terapeitiskās īpašības. No tējas koka mizas aborigēni mēdza būvēt nojumes, kanoe, izgatavoja makstis nažiem kā arī mēdza ko
Šo preci var iegādāties:
Tērbatas ielā 45a tiešsaistē
4.99 EUR
  • < >

Pretvīrusu, antibakteriālā, pretsēnīšu un imūnsistēmu stimulējošā, jaudīgā tējas koka ēteriskā eļļa nepieciešamības gadījumā ir lietojama tieši uz ādas. Pirms vairākiem simtiem gadu Austrālijas aborigēni jau zināja tējas koka ēteriskās eļļas terapeitiskās īpašības. No tējas koka mizas aborigēni mēdza būvēt nojumes, kanoe, izgatavoja makstis nažiem kā arī mēdza košļāt svaigas tējas koka lapas, kad bija saaukstējušies vai kad sāpēja kakls, vai bija kādas infekcijas slimības. Tējas koka lapas plaši izmantoja, lai dziedinātu brūces. Eiropā tējas koks kļuva pazīstams 1927.gadā un zinātnieki nekavējoties novērtēja šī auga terapeitiskās īpašības. 2.pasaules kara laikā tējas koku kā terapeitisku līdzekli izmantoja karavīri, kuri cīnījās tropos.

Tējas koka ēterisko eļļu ir droši lietot mazuļiem no 6 mēnešiem un visai ģimenei. Grūtniecības laikā lietojiet tikai nepieciešamības gadījumā, bet tā ir droša krūts barošanas laikā.

Lietošanas norādījumi:

• Ja esat saslimuši vai sajūtat, ka esat noķēruši klepu, difūzējiet tējas koka ēterisko eļļu elektriskajā difūzerī. Ēteriskās eļļas attīra gaisu un novērš infekcijas izplatīšanos iekštelpās. Pievienojiet 6-8 pilienus ēteriskās eļļas dienas laikā, naktī – 3-4 pilienus. Ņemiet vērā, ka intensīvs aromāts var traucēt mierpilnu miegu.

• Epidēmiju laikā, ja ir saaukstēšanās un vīrusu slimības, pievienojiet 8-10 pilienus TĪRAS tējas koka ēteriskās eļļas ūdens spainī, izmērcējiet tajā drānu vai grīdas lupatu un notīriet ar to mēbeļu virsmas un izmazgājiet grīdas. Tas notīrīs virsmas un apturēs infekciju izplatīšanos.

• Ja sajūtat, ka esat saaukstējušies, nekavējoties aktivizējiet savu imūnsistēmu! Divas līdz trīs dienas ierīvējiet pēdas ar TĪRU, neatšķaidītu tējas koka ēterisko eļļu. Tā ir lieliska pirmā palīdzība imunitātei!

• Ja tek deguns, izgatavojiet leģendāro ''Iesniņš"! Pievienojiet 6 pilienus tējas koka 20ml saldo mandeļu eļļai, sajauciet un nedaudz iesmērējiet degunā ik pa 2 stundām. Mazākiem bērniem izmantojiet kokvilnas ausu kociņus, lielāki bērni un pieaugušie var iesmērēt ar pirkstu.

• Aromterapeitisks skalojamais līdzeklis palīdzēs kontrolēt iekaisušu kaklu, stomatītu, periodonta slimību, diskomfortu pēc zobārsta apmeklējuma un nepatīkamu smaku no mutes: glāzē silta ūdens iemaisiet tējkaroti sāls un 3-5 pilienus tējas koka ēteriskās eļļas, labi samaisiet un skalojiet muti vairākas reizes dienā. Šī procedūra derīga pieaugušajiem un arī bērniem, kuri jau prot skalot muti un izspļaut šķidrumu.

• Uzvariet cīņā ar aukstumpumpām! Kā tikai sajūtat pirmos simptomus un niezi, uzsmērējiet TĪRU tējas koka ēterisko eļļu uz bojātās vietas. Atkārtojiet šo procedūru ik pa stundai vai divām, līdz pumpas ir pilnībā sausas.

• Uzsmērējiet TĪRU tējas koka ēterisko eļļu uz vējbaku pumpām vairākas reizes dienā. Tējas koks ne tikai sausinās pūslīšus, bet arī dezinficēs, aizsargās no infekcijas un samazinās niezi.

• Ja sajūtat, ka uz sejas vai muguras ir uzmetusies pumpa, tieši uz iekaisušās ādas (topiski) uzsmērējiet TĪRU tējas koka ēterisko eļļu.Tējas koks dezinficēs, sausinās un novērsīs aknes augšanu. Varat arī pievienot dažus pilienus tējas koka ēteriskās eļļas sejas vai ķermeņa mazgājamajam līdzeklim (iepiliniet eļļu nelielā produkta daudzumā lietošanas laikā, jo, pievienojot ēteriskās eļļas visam iepakojumam, tās var mainīt produkta konsistenci).

• Izgatavojiet paši savas antibakteriālās ziepes! Pievienojiet 20 pilienus tējas koka ēteriskās eļļas 200ml šķidrajām ziepēm bez smaržas, kārtīgi sakratiet līdz ziepes un eļļas ir labi sajaukušās, un izbaudiet!

• Tējas koka ēteriskā eļļa lieliski dezodorē ķermeni. Ja esat norūpējušies par stipru svīšanu vai nepatīkamu ķermeņa smaržu, iepiliniet TĪRU tējas koka ēterisko eļļu dušas želejā bez smaržas.

• Sagatavojiet kāju vannu, lai mazinātu pēdu svīšanu un nepatīkamo smaržu, kāju vanniņā pievienojot sauju dzeramās sodas un 20 pilienus tīras tējas koka ēteriskās eļļas.

• Tējas koks ir spēcīgs pretblaugznu līdzeklis. Pievienojiet dažus pilienus tējas koka eļļas ikdienas šampūnam un izmazgājiet ar to matus. Varat to pievienot gan kondicionierim, gan arī maskai – tējas koks arī liks jūsu matiem atkal spīdēt!

• Tējas koka ēteriskā eļļa ir izteikti draudzīga ādai. Kad nepieciešams, Jūs vienmēr to varat lietot tīru un neatšķaidītu: nedaudz uzsmērējiet uz pušumiem, odu kodumiem, skrāpējumiem, tulznām, nobrāzumiem vai citiem nelieliem ādas bojājumiem.

• Tējas koks izcili nomaskē ķermeņa smaržu, atvairot odus un ērces.

• Lai pastiprinātu izsmidzināmā repelenta efektu, uz apģērba uzpiliniet tējas koka ēterisko eļļu: uz aprocēm, bikšu galiem, cepures, apaviem, virsdrēbēm un citur. Ēteriskā eļļa ķermeņa siltumā pakāpeniski iztvaikos un uz daudz ilgāku laiku Jūs aizsargās no insektiem.

• Aromterapeitiskajām vannām ar tējas koka ēterisko eļļu ir antibakteriāls efekts, tā stimulē imūnsistēmu, palīdz, ja ir saaukstēšanās, atvieglo elpošanu un veicina atkrēpošanu.

Uzmanību! Nekad nepievienojiet tīru ēterisko eļļu vannai. Nepieciešamo daudzumu ēteriskās eļļas iepiliniet tējkarotē ar galda sāli, saldo mandeļu eļļā vai ½ glāzē piena un pievienojet maisījumu vannas ūdenim.

Pilienu skaits atbilstoši vecumam:

  • Mazuļiem 6 – 12 mēnešiem 1 – 2 pilieni
  • 1 – 2-gadīgiem bērniem 2 – 3 pilieni
  • 2 – 3-gadīgiem bērniem 3 – 4 pilieni
  • 3 – 7- gadīgiem bērniem 4 – 5 pilieni
  • 7 – 12- gadīgiem bērniem 4 – 6 pilieni
  • Pusaudžiem 12+ un pieaugušajiem 5 – 8 pilieni