Sākums / Jaunumi / Aicinām uz kārtības ieviešanu rotaļlietu plauktos un mantu kastēs
Aicinām uz kārtības ieviešanu rotaļlietu plauktos un mantu kastēs [5.4.2013]
Tiem kas jau piedalījās iepriekšējās "Mantu maiņās", droši vien divreiz nebūs jāstāsta, cik forši tas ir -- nevajadzīgas mantas atdevām, jaunas vietā dabūjām un jaunieguvuma prieks kūsāt kūsāja -- īsts win-win pasākums  Bet noteikti ir cilvēki, kas vēlēsies mums pievienoties pirmo reizi. Tad nu pastāstu, kāda ir galvenā ideja.
 
"Mantu maiņa" ir bezpeļņas-daudzprieka rotaļlietu apmainīšanas pasākums, kurā piedalās saudzīgi lietotas vai jaunas , bet nevajadzīgas rotaļlietas. Šoreiz tā notiks aprīļa otrajā nedēļā "muki.lv" veikaliņā Baznīcas ielā 31. Un kārtība ir sekojoša.
 
  • Vairākas dienas (no 9. līdz 12.aprīlim) vecāki un paši bērni varēs nodot rotaļlietas, kas vairs nesagādā tādu prieku kā sākumā, pretī saņemot  jaunieviestu valūtu -- muki lati.
  • Ikviena rotaļlieta, kas būs saudzīgi lietota, tīra un ar prieku citam bērnam lietojama, tiks novērtēta vērtībā no 1 līdz 5, par ko varēs saņemt atbilstošu naudiņu skaitu.
  • Nedēļas izskaņā -- sestdienā, 13. aprīlī no plkst. 11 līdz 15 -- ikviens, kura rīcībā būs muki lati, varēs tos iztērēt, iegādājoties jaunas rotaļlietas no "Mantu maiņas" plaukta. Rotaļlietu varēs izvēlēties pēc principa "kurš pirmais brauc, pirmais maļ" -- pirmajiem nācējiem, protams, rotaļlietu izvēle būs plašāka.
  • Maiņai nodotās rotaļlietas nebūs iespējams pārdot vai nopirkt par parastiem latiem un santīmiem vai citām valūtām. Rotaļlietas, kas paliks pāri, nodosim kādai labdarības organizācijai.
Daži padomi, kā piedalīties:
 
- Pirmkārt un galvenokārt -- izrevidējiet savu mantu kasti, spēļu plauktus un visu citu -- esam pārliecināti, ka tur ir šis un tas "Mantu maiņai" noderīgs pat, ja jums liekas, ka tur nekā tāda nav. Šī ir lieliska iespēja pilnīgi bez finansiālām investīcijām tikt pie kāda refreša savā mantu plauktā ikvienam bērnam. Tomēr NB! mēs negribam konkurēt ar atkritumu kasti un tās lietas, kurām drīzāk pienāktos nokļūt tur, tad lai turp arī dodas! Esiet kritiski pret to, ko plānojat nest! Šīm lietām vajadzētu iepriecēt kādu bērnu nevis būt skumjai atmiņai par kādrreizējo prieku. Citiem vārdiem: salauztas, saplēstas, netīras, daļēji izzaudētas utt. rotaļlietas gan ne...
 
- Pēc iepriekšējās maiņas daži sacīja, ka jau uzreiz ierīkojuši mājās kasti ar uzrakstu "Mantu maiņai", kurā ik pa mirklim ieliekot kādu rotaļlietu, lai jau laikus gatavotos šim pasākumam un pēdējā brīdī nebūtu jānodarbojas ar revīziju. Prātīgi! Pēc tam šādu kasti ieviesām arī mēs savā mājā 
 
- Jo vairāk būs cilvēku, kas atnesīs rotaļlietas un piedalīsies "Mantu maiņā", jo jaukāk būs visiem -- galvenokārt tādēļ, ka būs plašāka izvēle un lielākas izredzes, ka visi aizies prom priecīgi ar kādu nenovērtējamu dārgumu ķešā. Tādēļ, lūdzu, lūdzu, izziņojiet saviem draugiem, radiem un paziņām, kā vien mākat un protat, ka šāds pasākums būs -- vai tas būtu Twitterī, Facebook un visur citur. Pastāstiet par to bērndārzos un bēbīšskolās, padodiet tālāk ziņu spēļu biedriem un kaimiņiem. Mēs būsim pateicīgi par it visiem likumīgiem un pieklājīgiem veidiem.
 
- Nav liegts uz "Mantu maiņu" nest ne savas personīgās rotaļlietas. Zagt gluži nevajadzētu, tomēr, ja kādai kaimiņu ģimenei nav intereses piedalīties, bet mantas veļas pa durvīm kāpņu telpā, tad varbūt varat viņiem palīdzēt no tām atbrīvoties. Iespējams padoms aptaujāt radus, draugus un kaimiņus par nevajadzīgām rotaļlietām noder pavisam vismazāko bēbīšu vecākiem, kuri grib piedalīties, bet lieku mantiņu pašiem vēl nav. Tāpat noteikti var organizēties pulciņos attālāku vietu aktīvisti, darba kolektīvi, māmiņu domubiedru grupas utt. un atgādāt pie mums mantas ar pārstāvja palīdzību visas vienkopus.
 
- Kad nāksiet pakaļ rotaļlietām sestdienā, lūdzu, ņemiet līdzi maisiņu, kur salikt iegūto!
 
Jāuzskaita ieguvumus no šīs akcijas? Labi, pavisam īsi:
 
- Atbrīvojamies no lietām, kas mums pašiem nav vajadzīgas, tomēr visu laiku šķiet, ka miskastē īsti tak nemetīsi
 
- Tiekam pie lietām, kas sagādā prieku un faktiski ir mums jaunas rotaļlietas, nemaksājot par to nevienu īstu latu
 
- Daba uzgavilē, jo atkritumu izgāztuves nepapildina jauni plastmasas rotaļlietu un iepakojumu kalni; un netiek saražota viena otra lieka manta, jo bērni ir aizņemti, rotaļājoties ar "Mantu maiņā" jauniegūtajām mantiņām 
 
- Tusiņš  Burziņš  Mazliet medības  Bet tas ir tā vērts!

Web Statistics
Pievienots grozam...