Sākums / Jaunumi / Bērna vadīta ēšana - grāmata par citādu mazuļa iepazīstināšanu ar ēdienu
Bērna vadīta ēšana - grāmata par citādu mazuļa iepazīstināšanu ar ēdienu [23.11.2012]
Ilgi lolota, sapņota, tulkota, rediģēta un visu gaidīta tā nu beidzot ir pagodinājusi mūsu grāmatplauktu - grāmatiņa "Bērna vadīta ēšana: kā piebarošanu padarīt aizraujošu lieliem un maziem" pavērs jums skatījumu uz citādu iespēju iepazīstināt savu mazuli ar plašo un aizraujošo ēdienu pasauli. Nekādu biezeņu un nekādu satraukumu - lai viss notiek dabiski, kā tam jānotiek!

Mūsu draudzene, viena no vadošajām Latvijas bērnu fizioterapeitēm Klaudija Hēla par šo grāmatu priecājas un saka: 

“Mēs zinām, ka bērni ir aktīvi un zinātkāri kopš pašas dzimšanas. Viņi mācās, pētot un izmēģinot. Tas attiecas arī uz ēšanu! Tikai pašam izvēloties, paņemot rokās un liekot mutē ēdienu, bērns spēj izprast šī procesa nozīmīgumu. Izlasot šo grāmatu par bērna vadītu ēšanu, atradu un saņēmu apstiprinājumu savām domām un aizdomām.”

Tieši viņa mūs sen atpakaļ iedvesmoja šai metodei, tieši viņa sarakstījusi priekšvārdu latviešu izdevumam un devusi svētību mūsu grāmatiņai. 

Par ko ir šī grāmata? Jūs nezināt? Par sajūsminošu bērna iepazīstināšanu ar ēdienu, ceļojumu garšu pasaulē bez lieka stresa un iespringuma:

"Aizmirstiet par bērnu biezenīšiem, ēdiena smalcināšanu un mazajām karotītēm, par ēdiena normēšanu porcijās un ēdienreižu grafikiem — uzticieties bērnam un ļaujiet viņam ēst pašam, kad un kā viņš to vēlas!

Bērna vadīta ēšana sagrauj mītu, ka bērns jābaro ar  karotīti, un atklāj, kāpēc patstāvīga ēšana jau no paša sākuma ir bērna attīstībai piemērotākais ēšanas veids. 

Bērna vadīta ēšana ir viegls un patīkams veids, kā pabarot bērnu, jo:

• Mazulis iesaistās ģimenes maltītēs jau no paša  piebarošanas sākuma. 

• Iepazīstot ēdienu sev piemērotā tempā, mazais kļūst  patstāvīgs.

• Ēdienreizes ir mierīgas un patīkamas, un izpaliek ar  ēšanu saistīti strīdi.

• Bērns attīsta savas dabiskās prasmes, tostarp roku–acu  koordināciju un košļāšanu.

“Mazulis sāk rāpot, staigāt un runāt, kad ir tam gatavs. Šie būtiskie posmi bērna attīstībā — ja vien mēs dodam viņam tādu iespēju — nenotiek ne ātrāk, ne vēlāk, bet gan katram bērnam tieši īstajā brīdī. Tad kāpēc gan ēšanas apguvei būtu jānotiek citādi?” jautā grāmatas autores. Džila Replija ir viena no Lielbritānijas vadošajām zīdaiņu ēdināšanas speciālistēm, Treisija Murketa — mamma un rakstniece. Viņas abas kopā ir uzrakstījušas šo grāmatu, kurā atrodami praktiski padomi par to, kā bērnu iepazīstināt ar papildēdienu aizraujoši un dabiski."


Web Statistics
Pievienots grozam...