Sākums / Jaunumi / Šodien sākas Mantu maiņa: jaunā mācību gada sākumā iztīrām atvilktnes
Šodien sākas Mantu maiņa: jaunā mācību gada sākumā iztīrām atvilktnes [9.9.2013]
Mācību gada sākums ir labs mirklis, kad izvērtēt, ko tajā ņemt līdzi un no kā labāk šķirties. Taču, lai šķiršanās būtu priecīgs notikums, visjaukāk, protams, ja šo lietu vietā varam iegūt jaunas, vai ne? 

Jauku sižetu par to sagatavojis LTV1 raidījums "VISS notiek" Ievas Stades pārraudzībā (ai, paldies, viņai!).
 

Rotaļlietu otrā dzīve from VISSnotiek on Vimeo.

“Mantu maiņa” ir bezpeļņas-daudzprieka rotaļlietu apmainīšanas pasākums, kurā ieguvēji ir visi. Tajā piedalās saudzīgi lietotas vai jaunas, bet nevajadzīgas rotaļlietas. Šajā gadā šī ir jau trešā “Mantu maiņa”, kas notiks visas nedēļas garumā – no 10. līdz 14. septembrim – mūsu veikaliņā Baznīcas ielā 31. Un kārtība ir sekojoša:
  • Vairākas dienas (no 10. līdz 13. septembrim) vecāki un paši bērni var nodot rotaļlietas, kas vairs nesagādā tādu prieku kā sākumā, pretī saņemot jaunieviestu valūtu – muki lati.

  • Ikviena rotaļlieta, kas ir saudzīgi lietota, tīra un ar prieku citam bērnam lietojama, tiks novērtēta vērtībā no 1 līdz 5, par ko varēs saņemt atbilstošu naudiņu skaitu.

  • Nedēļas izskaņā – sestdienā, 14. septembrī no plkst. 11 līdz 15 – ikviens, kura rīcībā būs muki lati, varēs tos iztērēt, iegādājoties jaunas rotaļlietas no “Mantu maiņas” plaukta. Rotaļlietas varēs izvēlēties pēc principa “kurš pirmais brauc, pirmais maļ” – pirmajiem nācējiem, protams, rotaļlietu izvēle būs plašāka.

  • Maiņai nodotās rotaļlietas nebūs iespējams pārdot vai nopirkt par parastiem latiem un santīmiem vai citām valūtām. Viss, kas paliks pāri, tiks nodots labdarības organizācijai “Otrā elpa”.

  • Taču šajā maiņā pirmo reizi mēģinām iesaistīt arī tos, kam nav vēl ar ko mainīties – par 50 santīmiem būs iespējams iegādāties 1 muki latu. Iegūto naudiņu ziedosim kādam ziedot.lv labdarības projektam. Tā ir lieliska iespēja pašiem mazākajiem dalībniekiem!

  • “Mantu maiņas” nedēļā arī veikaliņā īpašas aktivitātes – Klaudija Hēla vadīs nodarbību par bērniņa attīstību, īpaši pievēršot uzmanību rotaļām un rotaļlietām, kā arī to nozīmei bērna dabiskā un veselīgā attīstībā.

  • Lai zaļi dzīvot varētu ne vien piedaloties “Mantu maiņā”, bet arī iegādājoties nepieciešamās lietas, vairākām precēm, kas atbalsta zaļu dzīvošanu – BecoThings, Makedo, Mammas Rokas rotaļlietām, auduma un eko autiņbiksītēm un citām ekoloģiski draudzīgām lietām, īpaši draudzīgas cenas un īpaši piedāvājumi.   


Web Statistics
Pievienots grozam...