Sākums / Jaunumi / Ultra Kids - atbilde krokšveidīgām iešļūcenēm
Ultra Kids - atbilde krokšveidīgām iešļūcenēm [30.6.2013]
Ļoti mēs neslēpjam, ka esam diezgan pret krokšveidīgām gumijas iešļūcenēm. Bet ko nu daudz kritizēt, ja nav labāka ieteikuma? Tagad mums ir - VivoBarefoot Ultra Kids!

Šādus apavus angliski dēvē par "clogs", bet latviski tulko kā "klikatas, tupeles, klucis, bluķis" un darbības vārda formā "pineklis, kavēklis". Šāda veida apaviem no fizioterapeitu un ortopēdu skatu punkta ir divas galvenās problēmas - pirmkārt, apavs nelokās. Nemaz. Tā zoles forma ir izveidota ieapaļa ar augšup vērstu purngalu un tādēļ vispār ir iespējams iet, taču šī forma ir aizgūta no koka tupelēm un iekšpusē pēda ir statiska un nekustās. VivoBarefoot attiecībā uz apava fleksibilitāti uz kompromisiem neiet - Ultra Kids kurpītes ir iespējams satīt rullītī vai savērpt pa diagonāli - tās lokās uz visām pusēm un visos virzienos un nekādi neierobežo bērna kājas kustības, kas ir tik svarīgas bērniem, kamēr kājiņa vēl attīstas.

Otra nebūšana ar krokšveidīgām iešļūcenēm ir tāda, ka tās ir iešļūcenes. Bērnam, sevišķi agrīnā vecumā, nevajadzētu ikdienā valkāt apavus, kuri jānotur uz pēdas priekšējās daļas, jo visu laiku ir jāsasprindzina pirkstiņi un pēdiņas priekšpusīte. Tādēļ mums patīk, ka Ultra Kids ir kā kurpīte nevis iešļūcene, un ir neliela aizdarīte ar lipeklīti, kas ļauj kurpīti uz kājas nofiksēt un nodrošina to, ka apavs pilnībā turās kājās.

Abi šie apstākļi kopumā izmaina kājas slodzi pēdiņā un ietekmē bērna muskulatūras attīstību un gaitu turpmākajā dzīvē. 

Trešā problēma ar krokšveidīgajiem ne tik daudz satrauc fizioterapeitus, cik mammas - šie apavi neelpo, kā jau gumijas (vai EVA) un kājiņas iekšā sasūt un svīst. Tā nu Ultra Kids izgatavošanai izmantots šis pats EVA materiāls, jo nenoliedzami, ka tas ļauj izgatavot izcili izturīgus apavus burtiski pūkas svarā, bet apava virspuse veidota kā šūnu raksts un sastāv no neskaitāmiem caurumiņiem, kādēļ ir faktiski netraucēta gaisa cirkulācija un mazā kājiņa nesasvīdīs. 

Jā, ir pilnīgi OK, ja kaut kas krokšveidīgs ir bērna arsenālā (arī mūsu bērniem šāda tipa apavi ir), lai pārskrietu pār pagalmu vai dotos uz baseinu utt. Tomēr šādi apavi nekādā gadījumā nav piemēroti ilgstošai nēsāšanai ikdienā. Tieši tādēļ mūs ļoti iepriecina Ultra Kids, jo ar šiem apaviem, ja nepieciešams, pilnīgi veselīgi var skraidīt arī 10 h no vietas. Sākotnēji Ultra Kids radīti kā pludmales kurpes, līdzīgi tām, kuras mēs velkam kājās, kad dodamies atpūtā uz Ēģipti - lai nesavainotu kājas ar asajiem koraļiem. Tomēr mūsu platuma grādos šie apavi būs piemēroti skraidīšanai gan jūrmalā, gan dārzā vai spēļlaukumā. Pateicoties caurumainajam dizainam, tie arī ātri žūst, ja samirkst. Tā ka tādi ultra forši visurgājējiņi. Nu ko? Tagad tikai uz priekšu :) 

P.S. Lai arī krokšveidīgajiem apaviem nekādi nevar pārmest, ka tie būtu smagi, tomēr nosvērām vienu Ultra tupelīti un vienu "kroksīti" - Ultras vinnē gandrīz dubultā - 48 grami pret 92 gramiem ;)

Web Statistics
Pievienots grozam...