Sākums / Jaunumi / UV aizsardzības apģērbs pludmales priekiem
UV aizsardzības apģērbs pludmales priekiem [11.6.2021]

Īsi par ādas aizsardzību no saules bērniem. Tas, ka āda ir jāsargā no saules, sen vairs nav apspriežams fakts - augošais ļaundabīgo melanomu skaits pasaulē norāda, ka no saules kaitīgās ietekmes ir jāsargās, sevišķi cilvēkiem ar jutīgu ādu, vecākiem cilvēkiem un bērniem.

Ādu aizsargāt var divos dažādos veidos - tiek izšķirta fiziskā aizsardzība un ķīmiskā aizsardzība. Tieši bērniem ķīmiskās aizsardzības līdzekļus neiesaka izmantot, jo ir pierādīts, ka saules kremu sastāvā esošās ķimikālijas, kas pārvērš UV starojumu karstumā un tā it kā to neitralizē, nokļūst arī dziļākos audos un asinsritē, tādējādi izplatoties visā organismā. Visus ķimikāliju zinātniskos nosaukumus neuzskaitīšu, bet skaidrs, ka nekas veselību veicinošs tas mazam bērnam nav. Tādēļ speciālisti bērniem iesaka izvēlēties mehānisko jeb fizisko aizsardzību. Ja runājam par saules kremu, tad parasti tie veido vairāk vai mazāk redzamu kārtiņu uz ādas, kas fiziski atstaro prom UV starus. Fiziskās aizsardzības kremi arī labāk mitrina ādu, taču ir tāda kārtīga taukaina vai lipīga kārtiņa uz ādas. Ir jāseko līdzi, lai šī kārtiņa saglabātos - peldoties, svīstot un tml., tā var palikt plānāka un ir ik pa laikam jāatjauno.

Bērniem lietot saules kremu ir drusku ķēpīgi, mana personīgā pieredze rāda, ka arī smiltis līp pie krema kārtiņas un tādēļ gribēju padalīties par citu mehāniskās aizsardzības veidu, ko plaši izmanto saulainajās ārzemēs, kur pieredzes ar sauli ir vairāk kā mums. Tas ir UV apģērbs. Tās ir īpašas drēbes pludmalei, kuras ir apstrādātas tā, lai šis apģērbs nelaistu cauri, bet atstarotu prom no ķermeņa UVA un UVB kaitīgos saules starus. Šādu apģērbu uzvelkot, nosegtās vietas vairs ar kremu nav jāsmērē, tādam parasti ir 50-80 SPF vai UPF aizsardzība - tas nozīmē, ka saulē pieļaujamais laiks palielinās līdz 400-800 minūtēm (tas gan ļoti atkarīgs no ādas tipa, bet jebkurā gadījumā ir krietni garš laiks - faktiski visa diena). Īpašais materiāls ir piemērots arī peldēm ūdenī - tas ir līdzīgs materiāls, no kāda taisa peldkostīmus un izžūst ļoti ātri, tiklīdz bērns atkal ir sausumā. Materiāls ir elpojošs un nesviedrē. Taču ir jāatceras, ka pasargātas ir tikai nosegtās vietas - viss cits ar kremu būs jāapsmērē tik un tā. Tomēr ķepa ir krietni mazāka. Ja bērnam, piemēram, uzvelk šādu apģērbu + saules cepurīti ar UV faktoru, kas ar labi platām malām nosedz arī seju, ausis un kaklu, tad atliek sasmērēt tikai kājiņas un baudīt pludmales priekus bez bēdu.

UV aizsardzības apģērbu un cepurītes meklē šeit!


Web Statistics
Pievienots grozam...